Profesor Brunello Wüthrich Portal Dermatologiczny 'dermatozy.pl'. Profesor Brunello Wüthrich Portal Dermatologiczny 'dermatozy.pl'. Profesor Brunello Wüthrich

(( start

(( kalendarz

(( archiwum

(( świat

(( recenzje

(( varia

(( kontakt

(( indeks

dermatozy.plarchiwumDermatologia Środowiskowa 2007Brunello Wüthrich

Brunello Wüthrich

Sylwetka Wykładowcy

Dr med. Brunello Wüthrich urodził się w 21 czerwca 1938 w Sorengo/Lugano (Ticino)w Szwajcarii. Do 30 czerwca 2003 był profesorem w Stacji Alergologicznej Kliniki Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu. Opublikował ponad 950 artykułów naukowych, 2 monografie, zredagował 5 podręczników. Liczba prac indeksowanych w Medline: 444; liczba prac indeksowanych w Science Citation Index: 259; liczba cytowań wg SCI: 3709 (stan z 17 stycznia 2007).

Profesor Brunello Wüthrich był promotorem 68 rozpraw doktorskich w zakresie epidemiologii chorób alergicznych, alergii pokarmowej, atopowych chorób skóry, pyłkowicy oraz alergii na jady owadów. Jest laureatem licznych nagród oraz członkiem honorowym wielu organizacji międzynarodowych, co jest wyrazem uznania środowiska naukowego dla Jego wkładu w poznanie zjawisk w zakresie alergologii i immunologii klinicznej. Profesor Wüthrich był aktywnym członkiem rad programowych narodowych i międzynarodowych organizacji naukowych. Przez wiele lat pełnił funkcje członka zarządu, wiceprezydenta i skarbnika w Komitecie Wykonawczym Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI). Podczas XXI Kogresu EAACI w Neapolu (2002) został wybrany na Członka Honorowego EAACI. Po przejściu na emeryturę uniwersytecką, profesor Wüthrich nadal pracuje jako alergolog w Szpitalu Zollikerberg i aktywnie uczestniczy w ogólnoświatowym życiu naukowym.

Profesor Brunello Wüthrich jest jednym z najbardziej zasłużonych dla nowoczesnej alergologii naukowców. Jest On ponadto wielkim przyjacielem Polski. Przez lata był aktywnym promotorem polskiej obecności w EAACI, w Jego Stacji Alergologicznej w Zurychu zdobywało wiedzę wielu lekarzy z Polski. To dla nas wielki zaszczyt gościć Go na Sympozjum "Dermatologia Środowiskowa" w Krakowie.

Jak cytować ten artykuł: R. Śpiewak. Brunello Wüthrich - Sylwetka Wykładowcy. Streszczenia z Międzynarodowego Sympozjum 'Dermatologia Środowiskowa', Kraków, 20 października 2007. URL: http://www.dermatozy.pl/archiwum/2007derm/wp01z.html (dokument elektroniczny).

→  przeczytaj streszczenie wykładu prof. Wüthricha
→  zobacz wszystkie wykłady plenarne na Sympozjum "Dermatologia Środowiskowa"

dermatozy.plarchiwumDermatologia Środowiskowa 2007Brunello Wüthrich

Brunello Wüthrich Brunello Wüthrich

Zurych ozdabia Portal Dermatologiczny 'dermatozy.pl' Zurych

Polecamy:

medukacja: medyczna edukacja

celimun

ELISPOT: szkolenia, wdrożenia i outsourcing

dermatoses.eu

Celimun - badania naukowe na zlecenie   medukacja.biz: medyczna edukacja   ELISpot - szkolenia, wdrożenia, outsourcing

Copyright © Radosław Śpiewak (tekst i kod źródłowy)
Ta strona jest częścią Portalu Dermatologicznego dermatozy.pl (kontakt).
Dokument utworzony 14 kwietnia 2007, ostatnia aktualizacja 9 października 2007.