Profesor Pieter Jan Coenraads Portal Dermatologiczny 'dermatozy.pl'. Profesor Pieter Jan Coenraads Portal Dermatologiczny 'dermatozy.pl'. Profesor Pieter Jan Coenraads

(( start

(( kalendarz

(( archiwum

(( świat

(( recenzje

(( varia

(( kontakt

(( indeks

dermatozy.plarchiwumDermatologia Środowiskowa 2007Pieter Jan Coenraads

Pieter Jan Coenraads

Sylwetka Wykładowcy

Pieter Jan Coenraads uzyskał dyplom lekarza w 1975 roku w Holandii. Specjalizację w zakresie dermatologii uzyskał w roku 1980. W latach 1975-1976 studiował epidemiologę i statystykę w London University School of Hygiene & Tropical Medicine, gdzie uzyskał certyfikat z epidemiologii i statystyki. W latach 1980-1981 studiował w Harvard University School of Public Health, Boston (USA), gdzie uzyskał dyplom magistra zdrowia publicznego (MPH). W 1983 roku uzyskał stopień doktora filozofii (PhD). W latach 1983-1986 wykładowca na Wydziale Zdrowia Publicznego - Zakład Medycyny Pracy, Narodowy Uniwersytet w Singapurze. Od 1987 roku kierownik Oddziału Dermatologii Zawodowej i Środowiskowej w Szpitalu Uniwersyteckim w Groningen (Holandia). W 1997 roku został powołany na profesora dermatologii środowiskowej i zawodowej Uniwersytetu w Groningen. W latach 2001-2003 Kierownik Kliniki Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Groningen. W latach 2003-2004 profesor wizytujący na Uniwersytecie w Heidelbergu (Niemcy). Od 2004 roku kieruje Centrum Alergicznych i Wypryskowych Chorób Skóry, Oddział Dermatologii Zawodowej i Środowiskowej, Medyczne Centrum Uniwersyteckie, Groningen, Holandia.

Profesor Coenraads jest współautorem wielu prac naukowych. Liczba Jego artykułów indeksowanych w Medline wynosi 95; liczba prac indeksowanych w Science Citation Index: 47; liczba cytowań wg SCI: 515 (stan z 17 stycznia 2007).

Profesor Pieter Jan Coenraads jest wybitnym naukowcem w dziedzinie dermatologii zawodowej oraz alergologii. Zasłużył się on także dla rozwoju nowoczesnej dermatologii i alergologii w naszym kraju: W ramach swojej działalności w Komitecie Wykonawczym Europejskiego Towarzystwa Wyprysku Kontaktowego (European Society of Contact Dermatitis, ESCD) zainicjował On w roku 2004 program sponsorski, w ramach którego do ESCD mogło nieodpłatnie przystąpić 20 lekarzy z Polski. Dzięki temu sponsoringowi, młodzi polscy lekarze otrzymują bezpłatnie prestiżowe czasopismo naukowe Contact Dermatitis oraz mogą korzystać z grantów na udział w kongresach ESCD. To dla nas wielki zaszczyt gościć Go jako wykładowcę na Sympozjum "Dermatologia Środowiskowa" w Krakowie.

Jak cytować ten artykuł: R. Śpiewak. Pieter Jan Coenraads - Sylwetka Wykładowcy. Streszczenia z Międzynarodowego Sympozjum 'Dermatologia Środowiskowa', Kraków, 20 października 2007. URL: http://www.dermatozy.pl/archiwum/2007derm/wp02z.html (dokument elektroniczny).

→  przeczytaj streszczenie wykładu prof. Coenraadsa
→  zobacz wszystkie wykłady plenarne na Sympozjum "Dermatologia Środowiskowa"

dermatozy.plarchiwumDermatologia Środowiskowa 2007Pieter Jan Coenraads

Pieter Jan Coenraads Pieter Jan Coenraads

Groningen ozdabia Portal Dermatologiczny 'dermatozy.pl' Groningen

Polecamy:

medukacja: medyczna edukacja

celimun

ELISPOT: szkolenia, wdrożenia i outsourcing

dermatoses.eu

Celimun - badania naukowe na zlecenie   medukacja.biz: medyczna edukacja   ELISpot - szkolenia, wdrożenia, outsourcing

Copyright © Radosław Śpiewak (tekst i kod źródłowy)
Ta strona jest częścią Portalu Dermatologicznego dermatozy.pl (kontakt).
Dokument utworzony 3 maja 2007, ostatnia aktualizacja 9 października 2007.